Pellinge Yxhuttarna
Cupen
FM
NM Yxkastning
NM Loggersport
Korsholm Mästerskap
Algots minnestävling
Byakampen
  




 
NM KVAL
HERRAR                                                  
Namn Land 1 2 3 4 5 6 sum 7 8 9 10 11 12 sum tot 13 14 15 16 17 18 sum tot plac
Sandström Dennis SWE 4 5 3 5 5 5 27 4 4 4 4 4 4 24 51 5 4 5 3 5 5 27 78 1
Andersson Christer FIN 5 5 4 5 4 5 28 4 5 3 4 4 4 24 52 4 3 5 5 5 2 24 76 2
Vehkasaari Pentti SWE 4 4 4 3 5 5 25 3 3 3 4 4 5 22 47 5 5 4 4 5 5 28 75 3
Tillman Knut FIN 4 4 4 5 4 4 25 1 4 3 5 4 4 21 46 5 5 5 4 5 4 28 74 4
Gustafsson Per SWE 4 4 4 3 4 5 24 5 5 3 4 5 4 26 50 4 5 4 4 4 3 24 74 5
Karlsson Morgan SWE 4 5 4 4 4 3 24 4 4 4 4 4 5 25 49 5 4 5 2 3 5 24 73 6
Mårtensson Robert SWE 4 4 5 4 5 4 26 2 4 4 5 4 4 23 49 4 4 5 4 4 3 24 73 7
Lindberg Jan FIN 5 5 4 4 4 1 23 5 3 5 4 4 3 24 47 4 5 4 3 4 5 25 72 8
Wall Rauno SWE 3 3 5 4 4 4 23 4 4 3 4 4 4 23 46 3 5 5 5 3 4 25 71 9
Hedberg Daniel SWE 4 5 3 4 4 4 24 4 5 4 4 4 4 25 49 3 2 4 4 5 4 22 71 10
Helenius Greger FIN 4 4 4 5 5 4 26 4 3 3 4 4 5 23 49 3 4 0 5 4 5 21 70 11
Andersson Hans-Erik FIN 0 5 1 4 5 5 20 4 5 4 4 5 3 25 45 5 4 4 4 4 4 25 70 12
Wiik Kjell SWE 3 5 5 5 4 5 27 3 3 4 5 3 0 18 45 4 4 3 5 4 5 25 70 13
Borg Pelle SWE 3 4 5 4 4 3 23 4 5 3 5 4 4 25 48 4 4 22  70  14
Sandbäck Göte SWE 4 3 4 4 5 4 24 2 3 3 4 4 4 20 44 3 4 5 24  68  15
Andersson Robert FIN 4 5 4 5 5 5 28 2 4 5 5 3 4 23 51 0 3 5 17  68  16
Eriksson Herbert FIN 1 5 4 3 4 3 20 4 5 5 3 4 3 24 44 4 2 3 23  67  17
Englund Tom FIN 5 4 4 4 5 4 26 4 1 3 4 3 3 18 44 4 4 4 22  66  18
Kurki Kalevi FIN 4 4 0 3 5 5 21 4 5 1 2 4 2 18 39 5 4 26  65  19
Hagberg Torsten SWE 4 4 5 2 4 3 22 2 5 4 3 4 3 21 43 2 5 21  64  20
Hedqvist Per SWE 2 3 5 4 4 3 21 3 4 3 3 5 4 22 43 2 4 20  63  21
Persson Sven-Erik SWE 4 5 5 3 0 4 21 5 2 5 3 3 3 21 42 4 5 21  63  22
Eriksson Peter FIN 4 0 4 3 2 4 17 3 2 4 4 4 4 21 38 5 4 24  62  23
Lindqvist Kjell SWE 4 4 4 4 5 4 25 4 4 3 0 4 0 15 40 4 5 20  60  24
Lasse Ahlberg FIN 4 1 4 4 3 5 21 2 3 2 3 2 4 16 37 5 4 23  60  25
Johansson Göran FIN 4 4 4 3 4 3 22 3 0 1 4 5 4 17 39 5 4 18  57  26
Saxholm Anders SWE 0 2 4 1 5 2 14 5 3 5 3 5 4 25 39 0 4 18  57  27
Tupala Mikael FIN 3 4 5 4 4 2 22 0 4 0 4 1 4 13 35 3 3 19  54  28
Abrahamsson Ola SWE 3 4 5 1 3 2 18 1 2 4 4 1 3 15 33 3 3 21  54  29
Tomi Forsèn FIN 4 3 4 4 4 3 22 3 0 0 3 2 2 10 32 1 2 20  52  30
Andersson Magnus FIN 2 3 5 2 2 0 14 3 2 4 4 5 0 18 32 3 4 19  51  31
Kataja Konsta FIN 4 3 5 4 2 4 22 2 1 0 2 3 4 12 34 3 2 14  48  32
Ahonen Harri FIN 3 3 2 4 3 2 17 4 4 3 4 3 3 21 38 0 0 10  48  33
Andersson Paul FIN 0 0 5 1 3 2 11 2 5 1 3 2 4 17 28 2 3 18  46  34
Tillman Bertel FIN 4 1 0 4 2 2 13 4 5 3 1 2 5 20 33 0 0 41  35
Backström Sven-Erik SWE 2 0 4 4 5 3 18 1 3 3 2 2 2 13 31 0 0 39  36
Persson Stefan SWE 0 0 0 1 5 0 6 0 0 4 0 2 2 8 14 4 0 22  37
                                                   
                                                   
                                                   
DAMER                                                  
Lindberg Jannica  FIN  25  27  52  23  75  1
Andersson Marina FIN  24  26  50  24  74 
Frisk Majly  SWE  25  21  46  24  70 
Väinöla Tanja  SWE  24  22  46  23  69 
Hedberg Anki  SWE  22  21  43  25  68 
Tillman Linnèa  FIN  23  23  46  21  67 
Gustafsson Carina FIN  22  23  45  21  66 
Andersson Regina  FIN  15  25  40  16  56 
Lundvall Margaretha  SWE  16  20  36  17  53 
Lindqvist Monika  SWE  17  15  32  15  47  10 
Kurki Eeva FIN 0 4 4 0 3 0 11 0 0 4 0 0 0 4 15 0 0 2 0 4 3 9 24 11
                                                   
                                                   
                                                   
JUNIORER                                                  
Karlsson Gabriel SWE 2 2 3 2 3 3 15 3 4 2 4 5 3 21 36 1 4 4 3 4 4 20 56 1



NM 22.8.2009
HERRAR                                                
NM GRUNDOMGÅNG                                                
                                                 
Namn                     Land 1 2 3 4 5 6 sum 7 8 9 10 11 12 sum tot 13 14 15 16 17 18 tot plac
Wall Rauno SWE  23  29  52  77 
Hagberg Torsten SWE  24  26  50  74 
Gustafsson Per  SWE  23  25  48  74 
Lindberg Jan FIN  25  24  49  74 
Vehkasaari Pentti SWE  26  22  48  73 
Sandström Dennis SWE  26  26  52  73 
Lindqvist Kjell SWE  23  25  48  72 
Mårtensson Robert SWE  25  24  49  72 
Helenius Greger FIN  21  26  47  72 
Andersson Magnus FIN  22  26  48  71  10 
Andersson Robert FIN  25  24  49  71  11 
Karlsson Morgan SWE  22  24  46  70  12 
Englund Tom FIN  24  26  50  70  13 
Eskelinen Jarno FIN  24  25  49  70  14 
Andersson Christer FIN  23  25  48  68  15 
Hedberg Daniel SWE  24  21  45  67  16 
Kurki Kalevi FIN  23  23  46  67  17 
Tillman Knut FIN  24  22  46  67  18 
Eriksson Peter FIN  27  24  51  66  19 
Andersson Hans-Erik FIN  23  20  43  66  20 
Borg Pelle SWE  21  20  41  66  21 
Sandbäck Göte SWE  26  15  41  66  22 
Tupala Mikael FIN  21  20  41  66  23 
Wiik Kjell SWE  23  21  44  64  24 
Persson Sven-Erik SWE  19  5 22  41  62  25 
Hedqvist Per SWE  19  19  38  59  26 
Saxholm Anders SWE  22  24  46  4 59  27 
Johansson Göran FIN  16  21  37  58  28 
Eriksson Herbert FIN  19  20  39  56  29 
Abrahamsson Ola SWE  20  11  31  52  30 
Kataja Konsta FIN  19  27  42  31 
                                                 
SEMIFINAL                                                
                                                 
Namn Land sp. 1 2 3 4 5 6 sum 7 8 9 10 11 12 sum tot plac             
Dennis Sandström SWE 73 28  25  126 1            
Wall Rauno SWE 77 25  23  125            
Helenius Greger FIN 72 26  26  124            
Vehkasaari Pentti SWE 73 27  22  122            
Gustafsson Per SWE 74 26  22  122            
Hagberg Torsten SWE 74 25  23 122            
Lindberg Jan FIN 74 25  22  121            
Mårtensson Robert SWE 72 26  22  120            
Hedberg Daniel SWE 67 27  4 22  116            
Karlsson Morgan SWE 70 24  21  115 10             
Kurki Kalevi FIN 67 24  20  111 11             
Englund Tom FIN 70 17  24  111 12             
Andersson Magnus FIN 71 20  20  111 13             
Tillman Knut FIN 67 25  18  110 14             
Andersson Christer FIN 68 20  20  108 15             
Andersson Robert FIN 71 22  14  107 16             
Eskelinen Jarno FIN 70 12  21  103 17             
Lindqvist Kjell SWE 72 16  15  103 18             
                                                 
FINAL                                                
                                                 
Namn Land 1 2 3 4 5 6 tot plac                              
Dennis Sandström SWE 27  1                              
Wall Rauno SWE 23  2                          
Vehkasaari Pentti SWE 23  3                          
Gustafsson Per SWE 21  4                              
Hagberg Torsten SWE 20  5                              
Helenius Greger FIN 19  6                              
                                                 
                                                 
                                                 
DAMER                                                
NM GRUNDOMGÅNG                                                 
                                                 
Namn Land 1 2 3 4 5 6 sum 7 8 9 10 11 12 sum tot 13 14 15 16 17 18 tot plac
Väinölä Tanja SWE  24  25  49  75 
Holopainen Mervi FIN  23  24  47  72 
Andersson Marina FIN  24  24  48  68 
Hedberg Anki SWE  25  18  43  66 
Lindberg Jannica FIN  22  23  45  66 
Lundvall Margaretha SWE  20  23  43  65 
Frisk Majly SWE  17  24  41  64 
Tillman Linnèa FIN  21  18  39  63 
Andersson Regina FIN  22  16  38  62 
Gustafsson Carina FIN  11  23  34  49  10 
Lindqvist Monika SWE  13  16  29  44  11
Kurki Eeva FIN  19  23  39  12 
                                                 
FINAL                                                
                                                 
Namn Land 1 2 3 4 5 6 tot plac                              
Väinölä Tanja SWE 27 1                              
Lindberg Jannica FIN 26 2                              
Holopainen Mervi  FIN 25 3                              
Hedberg Anki  SWE 21  4                              
Andersson Marina  FIN 21  4                              
Lundvall Margaretha  SWE 18  6                              
                                                 
                                                 
                                                 
JUNIORER                                                
NM GRUNDOMGÅNG                                                
                                                 
Namn Land 1 2 3 4 5 6 sum 7 8 9 10 11 12 sum tot 13 14 15 16 17 18 tot plac
Häggblom Oliver FIN 4 4 2 4 4 4 22 5 4 4 5 4 2 24 46 3 4 4 4 5 3 69 1
Karlsson Gabriel SWE 2 3 3 4 4 5 21 2 4 4 2 1 2 15 36 4 1 3 0 2 2 48 2
Helenius Linda FIN 2 0 3 3 2 4 14 0 2 3 3 4 3 15 29 2 2 5 2 1 2 43 3
                                                 
FINAL                                                
                                                 
Namn Land 1 2 3 4 5 6 tot plac                              
Häggblom Oliver FIN 3 3 3 4 5 4 22 1                              
Karlsson Gabriel SWE 5 3 1 4 2 2 17 2                              
Helenius Linda FIN 0 2 0 0 0 2  4 3                              


Hem
Tävlingskalender
Aktuellt
2012
2011
2010
2009
Regler
Bilder
Länkar
Kontakt
Pellinge Yxhuttarna